Rozcestník

Basket
Prázdný košík

5 tipů, jak zabalit dárek v souladu s brandem

Autorem je Míša dne 11. 9. 2019

Neradi strašíme, ale právě je nejvyšší čas začít řešit dárky pro obchodní partnery. My v Top-obaly.cz už finišujeme a ty největší firmy mají jasno klidně už v polovině roku. Nemějte ale strach. Z vlastní zkušenosti víme, že i dárky na poslední chvíli můžou vypadat skvěle.

Dárková krabička s kosmetikou převázaná žlutou stuhou

Vybrat dárek je úkol č. 1, se kterým vám poradí hned několik článků na internetu. Například tentotento nebo o smysluplných dárcích tento.

My vám v tomto článku pomůžeme s úkolem č. 2 – zabalit dárek hezky, snadno a hlavně v souladu s firemním brandem. Nejenže tím posílíte svou značku, ale snáz vyhovíte daňovému zákonu a budete si moct uplatnit dar do daňových výdajů.
 

Visačka s logem nebo poděkováním

Visačky kulaté, ve tvaru firemního maskota, s vyřezaným okénkem, dvoubarevné… visačka je snadná, a přitom nesmírně flexibilní cesta, jak dárek ozdobit a obdarovanému poděkovat za spolupráci. 

Dobře si ale spočítejte, jestli chcete uvazovat 100, 300 nebo 1000 visaček… pokud ne, rychleji vám to určitě půjde se samolepkami.

Visačka s vyseknutým logem
Na obrázku dárková krabička s víkem ➜

Bílá dárková visačka
Na obrázku dárková taška ➜
 

Samolepka

U samolepky si dobře rozmyslete, kam ji chcete lepit. Vymyslet pak pro ni tu správnou barvu nebo sdělení bude hračka. Děkovná nálepka potěší, když člověk bere dárek do rukou a otevírá ho. Delší sdělení můžete naopak skrýt na samotné dno. Fantazii se meze nekladou. 

Děkovná samolepka na zásilce

Kulaté samolepky

Stejně jako visačky mohou mít i nálepky různé tvary a povrchové úpravy. Skvělým zpestřením jsou průhledné samolepky. Ostatně v tomhle by vám každá dobrá tiskárna měla umět poradit. 

TIP: Pokud honíte čas na poslední chvíli, jednoduché samolepky zvládnete vytisknout sami na samolepicí etikety nebo samolepicí fotopapíry.

Průhledná kulatá samolepka s logem
 

Stuhy ve firemních barvách

Stuhy a mašle pozvednou každý dárek o fous výš, obzvlášť když víte, jak uvázat skutečně profesionální mašli. Najít tu správnou barvu stuhy může být do začátku možná oříšek, ale jakmile se trefíte, máte vyhráno. 

Přírodní dojem navodí jutové stuhy, luxusně působí široké atlasové (saténové) stuhy. Nebojte se přitom sáhnout po několika barvách současně.

Dárková krabička vyplněná dřevitou vlnou
Na obrázku dárkový koš ➜

Barevné stuhy na dárcích
 

Papírový návlek

Papírový návlek se skvěle hodí k dárkovému koši s průhledným víkem, nebo levnější bílé poštovní krabici. V podstatě jde o potištěný pás tvrdšího papíru, který je slepený dohromady.  O level výš ho posunete, když ho vytisknete na natíraný křídový papír gramáže nad 200 g/m2.

Papírový návlek na dárkové krabici
Na obrázku dárkový koš ➜

Papírové návleky na zásilkách
Na obrázku poštovní krabice ➜

Minikrabička v papírovém návleku
Na obrázku dárková minikrabička ➜
 

Hedvábný papír s potiskem

S potištěným hedvábným papírem se můžete setkat rok co rok častěji. Ať ho zmačkáte, nebo úhledně zabalíte, vypadá elegantně. Na jeho výrobu si však vyhraďte více času, a to v řádu 2 až 4 týdnů. 

Hedvábný papír s potiskem
Na obrázku růžový hedvábný papír ➜

Hedvábné papíry s potiskem

Teď je řada na vás

Zasedněte ke stolu a dejte hlavy dohromady. Pokud jste ve vymýšlení vánočního balení na úplném začátku, kreativitu vám může nakopnout návštěva naší sekce dárkových obalů, ve které najdete i krabičky vyfocené na fotkách. V Top-obaly.cz se zase rádi necháváme inspirovat tím, co nám loni darovali naši obchodní partneři. 

Přejeme vám kreativní náladu a odvážné nápady. 

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1160 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.