Rozcestník

Basket
Prázdný košík

Jak spolehlivě + levně balit a posílat oblečení

Autorem je Míša dne 5. 5. 2020

Prodáváte oblečení na internetu? Tak to jste tady správně. Poradíme vám, v čem posílat oblečení levně, rychle a tak, aby dorazilo v pořádku.

Balení a posílání oblečení v krabici

Ať jste totiž velikán à la Zalando, nebo prodáváte značkové kousky přes Vinted a Facebook, dozajista si přejete, aby zboží přišlo v pořádku. 

Hned ze startu pro vás máme dobrou zprávu. Oblečení je nejjednodušší věc na balení. Není křehké, nemá ostré hrany a nemůže se rozbít – co víc si přát?

V článku si kromě základních obalů na oblečení ukážeme i ne moc známý trik, jak zafixovat oblečení v plastové obálce.

Obsah článku:

Mějte čistý štít, aneb příprava na balení

Visí vám oblečení ještě na ramínku? Pokud skládání trička, jeansů nebo spodního prádlo ještě nemáte v ruce, odkoukejte to od profíků.

Třeba návody na skládání od Hordelry jsou natočené moc hezky, jako tento:

Oblečení pak můžete ještě vložit do originálního obalu od výrobce, abyste ho dodatečně ochránili před prachem. Pokud ho už nemáte, použijte polypropylenový sáček se samolepicí páskou

TIP: Na závěr stříkněte na oblečení parfém. Až zákazník rozbalí vaši zásilku, spojí si vaši značku i s čichovým vjemem, a to jsou body navíc.

Stříknutí parfému na oblečení podpoří zážitek z rozbalení

Balení oblečení do plastové obálky

Jdeme na samotné balení.

Nejpopulárnějším obalem na oblečení je plastová obálka na textil

Velkou výhodou oproti jiným obalům je cena – od 1,29 Kč za nejmenší obálku po 8 Kč za tu největší získáte plnohodnotný a voděodolný obal, na který stačí nalepit štítek.

Alternativa, který by zajistila stejnou kvalitu balení jako „plastovka“, se vždy skládá minimálně ze dvou obalů. Jde tak o dražší variantu, které se navíc složitěji balí.

Plastová obálka pro posílání textilu
Plastová obálka má nejlepší poměr cena/výkon. Je levná, pevná, neprůhledná a dá se rovnou zalepit pomocí samolepicího proužku. 

Pro obálky však platí stejná pravidla jako v módě – pokud zvolíte špatnou velikost, nefungují. Proto plastovou obálku vyberte tak, ať v ní oblečení nemá příliš prostoru. V případě, že je obálka větší, přeložte ji a zalepte, jak to ukazujeme na obrázku níže.

Balení a posílání oblečení v plastové obálce
Je obálka příliš velká? Přehněte ji. Zboží tím lépe zafixujete..

TIP: Přepravní štítky se často lepí na obálky až poté, co máte oblečení uvnitř. Jenže když je obálka plná, je povrch obálky nerovný a štítek se může krčit. Nalepte štítek na obálku ještě dřív, než do ní oblečení vložíte.

Co se do plastové obálky nevešlo, aneb balení do krabice

Plastová obálka ale není nafukovací. Některé objemné oblečení (např. zimní bundu) v ní nejspíš nepošlete – ani do největšího rozměru se jednoduše nevejde. Řešením jsou krabice.

Stačí přitom obyčejná třívrstvá krabice (označení 3VVL) ve správné velikosti. Pokud je tak akorát velká, zboží v ní drží na místě a nepřijde „na kaši“. 

Doporučené velikosti krabic:

Zimní bunda zabalená v plastovém sáčku
Zimní bundy a jiné objemné oblečení balte do krabic

Máte zabaleno. Jakým dopravcem oblečení poslat?

Volba dopravce pro váš e-shop je komplexní úkol, který byste měli mít vyřešený ještě dřív, než začnete balit. Proto se nebudeme pouštět do detailů a upozorníme vás jen na jedno aktuální téma:

Dopravci od roku 2019 stále častěji účtují poplatky za nestandardní balení. Co to je? Zpravidla každý balíček, který není zabalený do krabice, je „nestandardně zabalený“. Logicky sem proto spadají i zásilky v plastových obálkách.

Za plastové obálky si připlatíte například u České pošty (15,70 Kč bez DPH) nebo PPL (atypická zásilka = 275 Kč). Podle našich informací si ale nadále podnikatelé mohou při uzavírání smluv vyjednat z tohoto pravidla výjimku.

Budoucnost? Prim začíná hrát zážitek z rozbalování

Ukázali jsme si, že nejlepší poměr cena/výkon má plastová obálka. Do budoucna očekáváme, že poroste tlak balit veškeré zboží do pevných obalů, jakými jsou kartonové krabice. 

V některých sektorech ale přestává stačit, že zásilka dorazí v pořádku. Zákazníci očekávají balení promyšlené do nejmenšího detailu. Vyjít jim vstříc přitom můžete i docela levně, jak jsme ukázali v návodu, jak balit oblečení hezky.
 

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1318 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.