Prázdný košík

Jak spolehlivě zabalit a poslat oblečení

Autorem je Petr dne 7. 12. 2016

Móda nikdy nebyla dostupnější. Líbí se vám šaty, které prodává mladá blogerka v Tokiu? Za dva dny jsou u vás. Online svět nabízí široký výběr, pohodlný nákup a rychlé doručení po celém světě. Jak tedy zabalit spolehlivě oblečení, aby dorazilo v pořádku? Jaký obal je nejlepší?

Plastová obálka pro posílání textilu
Plastová obálky 350x450mm a mikina velikosti L.

Pokud posíláte z Ameriky sestře suvenýr v podobě trička podepsaného Kayne Westem, tak jistě chcete, aby dorazilo v pořádku. To samé si budete přát jako vlastník modního e-shopu. Doručit zboží nepoškozené, je základní požadavek na každý online obchod.

Víte tedy, jak nejspolehlivěji poslat oblečení a jiný textil? Plastová obálka je ta odpověď.

Co je plastová obálka?

Plastová obálka je neprůhledný a velmi odolný obal proti vnějšímu poškození. Poskládaný textil uložíte do obálky a uzavřete samolepicím proužkem. Oblečení je tak chráněno před zápachem, vlhkostí a prachem. Díky vhodnému povrchu obálky na ni můžete bez problémů nalepit štítek pro přepravce anebo ji zkrášlit lepící páskou s vlastním logem.

Velkou výhodou oproti jiným obalům je cena plastových obálek. Alternativa zajištující stejnou kvalitu jako u "plastovek", se vždy skládá minimálně ze dvou obalů. To je finančně náročnější a složitější na samotné balení.

Poměrem cena/výkon je tak plastová obálka nejlepší obal určený na tento typ zboží.

Balení plastových obálek
Nejkvalitnější a nejpopulárnější obalový materiál na textil.

Na velikosti záleží

Pro obaly platí stejná pravidla jako v módě. Pokud zvolíte špatný rozměr, nefungují. Proto plastovou obálku vyberte tak, ať v ní zboží nemá příliš prostoru. V případě, že je obálka vetší než by bylo vhodné, přeložte ji a zalepte jak vidíte na obrázku níže. Lepidlo drží dobře na celé ploše obálky. Pro jistotu můžete zalepení zajistit i lepící páskou.

Posílání oblečení v plastové obálce

Co se do plastové obálky nevešlo

Plastovou obálkou pravděpodobně nepůjde odeslat zimní bunda. Ani do největší plastové obálky se jednoduše nevejde. Většinou se tak bunda posílá v igelitové tašce. Ta ovšem není tak odolná a může se protrhnout. V tomto případě doporučujeme bundu v igelitové tašce uložit do tenké krabice.

Keramika, chytrý telefon ani žádné jiné křehké a ostré předměty plastovou obálkou neposílejte. Křehké předměty je potřeba ochránit před nárazy například použitím bublinkové fólie nebo jiného obalového materiálu.


Plastové obálky s uchem a bez ucha
Plastová obálka s uchem a klasická plastová obálka.

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 708 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz