Rozcestník

Basket
Prázdný košík

Jak správně zabalit cokoliv, co se vám dostane pod ruce (2. díl)

Autorem je Petr dne 28. 2. 2017

Na konci prvního dílu, jak zabalit cokoli, co se vám dostane pod ruce, jsem psal, že by bylo děsně fajn zkusit zabalit nějaký nápoj ve skle. Přemýšlel jsem nad pivem, ale pokud by se pokus nezdařil, vznikla by velká škoda. Vincentka tak byla jasná volba. Láhev jsem důkladně zabalil a když už jsem stál v okně druhého patra se zabalenou Vincentkou, abych zahájil testování (pád z 9 metrů), přišel e-mail.

„Dobrý den, jak zabalit Vincentku ví každý, ale jak mám zabalit obraz na plátně 100x120 a k tomu 1 litr barvy?” Zahodil jsem tedy Vincentku a šel balit obraz a plechovku barvy.

Vysokozdvižný vozík s vincentkou
Vincentka byla naložená a připravená na balení.

Plechovka a plátno nejsou kámoši

Přesně řečeno nejsou kámoši, když mají být expedováni. Příliš se liší v tvaru, materiálu, pevnosti a hmotnosti. Proto v tomto a podobném případě balte odděleně. Zaplatíte sice dražší poštovné a spotřebujete o něco více obalového materiálu. Pořád je to alevýrazně výhodnější, než zboží posílat opakovaně.

Obraz 100x120

Obraz obalte bublinkovou fólií a oblepte lepicí páskou. Takto zabalený obraz položte na dno kartonové krabice. Krabici seřízněte. Zamezíte tak nežádoucímu pohyby balíku v ně krabice. Takto připravený balík ještě obalte strečovou fólii a přelepte páskou Fragile. Nejspíš jí doma nemáte, ale k sehnání je za 34,- Kč a návin má 66m. Vydrží vám dlouho a stojí za to, vyslat zprávu dopravci, že k tomuto balíku by se mohli chovat s citem.

Jak zabalit obraz

1L barvy

Postup je podobný. Nádobu s barvou obalte bublinkovou fólií. Opět to oblepíme páskou, ať balík stáhneme. Tentokrát vynecháme kartonovou krabici a rovnou barvu zabalíme to silné vrstvy smršťovací fólie
jak zabalit plechovku barvy

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1368 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.