Prázdný košík

Jak správně zabalit cokoliv, co se vám dostane pod ruce (2. díl)

Autorem je Petr dne 28. 2. 2017

Na konci minulého článku jsem psal, že by bylo děsně fajn zkusit zabalit nějaký nápoj ve skle. Přemýšlel jsem nad pivem, ale pokud by se pokus nezdařil, vznikla by velká škoda. Vincentka tak byla jasná volba. Láhev jsem důkladně zabalil a když už jsem stál v okně druhého patra se zabalenou Vincentkou, abych zahájil testování (pád z xy metrů), přišel e-mail.

„Dobrý den, jak zabalit Vincentku ví každý, ale jak mám zabalit obraz na plátně 100x120 a k tomu 1L barvy?” Zahodil jsem tedy Vincentku a šel balit obraz a barvu.

vozicek 2.jpg

Vincentka byla naložená a připravená na balení.

 

Balíky budou dva.
Zabalit 1l = 1kg barvy spolu s obrazem na plátně do jednoho balíku, je zbytečně riskantní. Pravděpodobně dojde k poškození obrazu během přepravy. Zvolili jsme variantu zaplatit 2x poštovné a zabalit barvu i obraz zvlášť.

 

Obraz 100x120.
Obraz obalte bublinkovou fólií a oblepte lepicí páskou. Takto zabalený obraz položte na dno kartonové krabice. Krabici seřízněte. Zamezíte tak nežádoucímu pohyby balíku v ně krabice. Takto připravený balík ještě obalte strečovou fólii a přelepte páskou Fragile. Nejspíš jí doma nemáte, ale k sehnání je za 34,- Kč a návin má 66m. Vydrží vám dlouho a stojí za to, vyslat zprávu dopravci, že k tomuto balíku by se mohli chovat s citem.

zabal si obraz komplet.jpg
 

1L barvy.
Postup je podobný. Nádobu s barvou obalte bublinkovou fólií. Opět to oblepíme páskou ať  balík stáhneme. Tentokrát vynecháme kartonovou krabici a rovnou barvu zabalíme to silné vrstvy strečky. Stretch fólii se snažte stáhnout.
zabal si barvu.jpg

 

Plechovka a plátno nejsou kámoši.
Přesně řečeno nejsou kámoši, když mají být expedováni. Velmi odlišné tvary, materiál, pevnost a hmotnost. Proto v tomto a podobném případě balte odděleně. Zaplatíte dražší poštovné a spotřebujete o něco více obalového materiálu. Pořád je to, ale výrazně výhodnější než zboží posílat opakovaně.

Produkty zmíněné v článku

Budeme vám posílat akční nabídky a slevové kupóny.

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 847 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz