Rozcestník

Basket
Prázdný košík

Poslat láhev vína poštou? Stačí ji kvalitně zabalit

Autorem je Míša dne 2. 9. 2020

Jak zabalit láhev vína, aby přežila strastiplnou pouť k cíli přepravní společností? Jaký obal je na balení lahví ten správný a co raději nepoužívat?

Ukážeme vám několik možností, jak bezpečně láhev zabalit a ochránit před poškozením. Všechny obaly v článku dodržují jedno základní pravidlo, které byste si měli zapamatovat i vy – láhev fixují uprostřed obalu tak, aby se nedotýkala stěn.

Obaly vhodné na balení vína:

Polystyrenový obal na víno

Do polystyrenového obalu na víno se vejdou klasické sedmičky.

Láhev alkoholu uložíte do jedné části polystyrenu a druhou částí ji přikryjete. Obě části pak stačí přelepit izolepou, nalepit přepravní štítek a poslat. Výhodou je, že vnější obal už není potřeba.

Víno zabalené do polystyrenového obalu
K balení do polystyrenového obalu potřebujete jen lepicí pásku.
 

Nafukovací obal AirCover

Ať chcete poslat láhev jakéhokoliv tvaru a velikosti, nafukovací obal AirCover se mu přizpůsobí. A taky toho hodně vydrží – jednotlivé komory jsou na sobě nezávislé, takže když jedna praskne, ostatní zůstanou nafouknuté.

Jedinou nevýhodou nafukovacího obalu je, že ho musíte nafouknout pumpičkou nebo kompresorem a poté vložit do samostatné krabice (doporučujeme velikost 400×150×100mm).

Víno zabalené do nafukovacího obalu AirCover
AirCover se hodí na balení nestandardních lahví.
 

Bublinková fólie + Flo-pak + krabice

Kombinace těchto tří obalů může láhev zabalit velmi kvalitně. Držte se ale jednoho pravidla – krabice by měla být delší a širší než je láhev, aby vám kolem lahve vznikla tzv. deformační zóna.

Láhev nejdříve zabalte do silné vrstvy bublinkové fólie nebo mirelonu, pak ji uložte do krabice a ze všech stran dosypejte Flo-pak, který přidá dodatečnou ochranu. 

Než krabici uzavřete lepicí páskou, ujistěte se, že uvnitř nezbyl žádný volný prostor a krabice je zcela zaplněna.

Víno zabalené do krabice s bublinkovou fólií
Pokud nemáte speciální obal, můžete si sestavit stejně spolehlivou alternativu.
 

Vlnitá lepenka + papír + krabice

Pokud chcete balit lahve bez plastu, můžete zvolit papírovou trojkombinaci. Láhev obalenou do několika vrstev vlnité lepenky uložíte do krabice, kterou jste vystlali namačkanou papírovou výplní. Nešetřete. Láhev musí být v krabici pevně fixovaná.

Víno zabalené do vlnité lepenky
Láhev můžete poslat i bez plastu.
 

Krabice na 6 vín

Když je lahví více, zabalte je do krabice

6 lahví pohodlně naskládáte do přepravní krabice na víno. Jako jediná nemá deformační zóny, zato je vyrobená z extra pevného kartonu a lahve jsou od sebe oddělené vnitřní vložkou, aby se nerozbily. Jen nezapomeňte dopravce upozornit páskou KŘEHKÉ, že je uvnitř sklo.

Lepicí páska FRAGILE/Křehké
Označení výstražnou páskou upozorní dopravce na křehký obsah zásilky.

Ne vždy se ale k odeslání sejde 6 vín. Jiný počet lahví můžete řešit následovně – lahve zabalte jednotlivě tak, jak jsme si ukázali výše v článku. Všechny poté společně uložte do krabice a volný prostor zaplňte výplňovým materiálem nebo krabici seřízněte.

Dvě lahve vína zabalené do krabice
Zbytek prázdného místa vyplňte výplní do krabic.

Ukázali jsme vám 5 způsobů, jak poslat víno poštou a přitom mít klidné spaní. Ano, vámi poslaná láhev sice nebude vypadat tak hezky, jako jsme si ukázali v článku o dárkovém balení vína, zcela určitě ale dorazí nepoškozená. A o bezpečí produktu by mělo jít především.

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1160 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.