Prázdný košík

Poslat láhev vína přepravní společností? Stačí ji kvalitně zabalit.

Autorem je Petr dne 2. 5. 2017

Jaký obal je, ale ten správný a co naopak raději nepoužívat?  A co udělat proto, aby přepravce váš balíček neponičil? Ukážeme vám pár možností jak kvalitně láhev zabalit a ochránit obsah balíku před poškozením.


1) Přepravní obal na víno

Polysterenový obal je přímo určený na přepravu láhve o velikosti 0,7l. Láhev uložíte do jedné části krabice a druhou částí ji přikryjete. Polystyrenový balík poté jen přelepte lepicí páskou. My výhradně používáme naše firemní pásky, což jsou klasické Solvent pásky s naším logem a firemní barvou.

IMG_5692.jpg
V případě potřeby se i naše firma spoléhá na tento přepravní obal.


2) Kartonové krabice na víno

Tyto kartonové krabice jsou další produkt, který máme u nás na e-shopu ve spojení s vínem. Oproti polystyrénovému obalu jsou výrazně elegantnější, ale jsou určeny na přepravu? Nejsou zdaleka tak odolné jako polystyrénový obal. Kartonové krabice na víno proto doporučujeme používat k osobnímu předání.

IMG_5689-2.jpg
Kartonovou odnosnou krabici nabízíme pro 1 nebo 2 láhve vína.


3) Krabice, bublinková fólie a Flo-pak

Kombinací těchto tří obalů můžete láhev velmi kvalitně zabalit. Krabice by měla být o trošku delší a širší než je láhev. Tu nejdříve zabalíte do silné vrstvy bublinkové fólie a uložíte do krabice. Mezi láhev a krabici rozmístíte Flo-paky. Tyto malá zelená tělíska budou stejně jako vrstva bublinkové fólie dostatečně vstřebávat nárazy.

IMG_5708.jpg
Pokud nemáte speciální obal, můžete si jednoduše sestavit stejně spolehlivou alternativu.

Než krabici uzavřete lepicí páskou, ujistěte se, že uvnitř není žádný volný prostor a krabice je hezky zaplněna.


4) Když je láhví více, zabalte je do krabice

Ať už si zvolíte polystyrénový obal anebo kombinaci kartonové krabice s bublinkovou fólií a Flo-paky, následovný postup bude stejný. Jednotlivé balíky uložte do větší krabice. Volný prostor opět zaplňte výplňovým materiálem anebo krabici seřízněte.

IMG_5734.jpg
Volné prostory vyplňte bublinkovou fólií. Alternativou může být i Flo-pak nebo měnší krabička.


Na konci dostane prostor i “balení” mimo náš obor a to balení dekorativní. Rád bych zmínil japonskou techniku nazývající se Furoshiki.

422caed3cbd9e0f58b1b53f54e69692b.jpg
Jedna z mnoha ukázek této oblíbené, tradiční japonské techniky.


Furoshiki údajně pochází ze 17.století a nejčastěji se předměty balí do ručníku. Internet je plný návodů a triků jak elegantně zabalit láhev vína, kterou si tak pohodlně odnesete na romantický piknik. Můžete samozřejmě s kroucením hlavy namítat, že víno se dá odnést i jakkoliv jinak, ale opravdu se chcete nechat okrást o moment, když před svou milou zabalíte víno touto starou technikou?

Produkty zmíněné v článku

Budeme vám posílat akční nabídky a slevové kupóny.

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 847 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz