Ve dnech 5. a 6. 7. máme kvůli státnímu svátku ZAVŘENO. Vaše objednávky a dotazy proto vyřídíme ve čtvrtek 7. 7. Děkujeme za pochopení!

Rozcestník

Basket
Prázdný košík

7 nápadů, jak zabalit láhev vína hezky a s minimem úsilí

Autorem je Míša dne 25. 8. 2020

Hledáte inspiraci, jak ozdobit láhev vína? Vybrali jsme 7 nápadů na dárkové balení vína, které z nudné lahve udělají hezký dárek. 

Nápady, jak zabalit víno jako dárek

Láhev vína nebo něčeho ostřejšího je stálice nejen pod stromečkem, ale i mezi obchodními partnery. 

A v tom je potíž...

Vámi pečlivě vybrané suché barolo z Piemontu snadno zapadne mezi ostatními a obdarovaný snadno zapomene, kdo mu tohle luxusní víno daroval.

Naštěstí můžete z davu snadno vystoupit – stačí láhev darovat v hezkém dárkovém balení. Podívejte se, jak vaše víno může vypadat.

Nápady na balení vína:

Dárková krabice na víno

Nejjednodušší způsob, jak zabalit víno, je do dárkové krabice na víno. Jasně, není to tak originální, jako jiné nápady níže v článku. Ale ruku na srdce... když spěcháte a s balicím papírem si nerozumíte, tohle je vaše cesta k úspěchu.

Do krabice se vejde 1 nebo 2 lahve a můžete si ji u nás koupit hned v několika barvách.

Dárkové krabice na víno
Když nechcete ztrácet čas s balením, dejte láhev do některé z našich luxusních krabic na víno.
 

Taška na víno

Další ready-made obal pro případ, že spěcháte. Taška na víno si našla oblibu hlavně ve vinárnách, které ji nabízejí na odnos vína. Je levná, někdo by řekl až obyčejná. Stačí ale přidat stuhu a obyčejný obal vystoupí ze všednosti.

Dárkové tašky na víno
Jednoduchá stužka si s taškou na víno rozumí.
 

Geami WrapPak

Takhle může vypadat vaše víno, když ho zabalíte pomocí Geami WrapPaku. S touhle vychytávkou můžete balit ledasco, jak jsme ukázali v článku o dárkovém balení – od lahve rumu, přes knihy až po elektroniku.

Dárkové balení vína pomocí Geami WrapPaku
Geami WrapPak je speciální děrovaný papír, se kterým můžete balit nejen lahve.
 

Ananas

Ananas je opravdu originální způsob, jak darovat láhev a ještě potěšit mlsný jazýček obdarovaného – láhev je totiž oblepená minimálně 60 pralinkami Ferrero Rocher. 

Krom tavné pistole budete potřebovat ještě zelený hedvábný papír na listy a jutový provázek na vršek ananasu. Postupujte podle návodu:


 

Vějíř nad hrdlem lahve

Pokud máte po ruce jen dárkový balicí papír, můžete z něj vytvořit pěkný vějíř nad hrdlem lahve podle tohoto návodu. Z vlastní zkušenosti doporučujeme ušetřit si nervy a místo stříhání pásky nůžkami raději použít lepicí pásku Scotch s odvíječem

Dárkově zabalené víno – vějíř
Celkový dojem podtrhne výrazný vzor balicího papíru.
 

Celofánová květina

Lesklý celofán dělá z tohoto dárkového balení skutečně elegantní lahůdku. Přitom k jejímu „upečení“ potřebujete jen čtyři ingredience:

a postupovat podle tohoto návodu.

Láhev alkoholu zabalená do celofánu a hedvábného papíru
Nebojte se odvážných barevných kombinací.
 

Japonská technika Furoshiki

Furoshiki pochází už ze 7. století p.n.l. Tehdy se používala k balení uloupených pokladů. Postupem času se stala natolik populární, že ji v roce 2006 propagoval japonský ministr životního prostředí Yuriko Koike jako způsob, jak snížit množství plastů. 

Metoda je přitom nesmírně jednoduchá – Stačí k ní čtverec látky (na zabalení 2 lahví potřebujete 90×90 cm) a několik jednoduchých kroků, které ukazuje video:


 

Ukázali jsme vám 7 nápadů na dárkové balení vína, díky kterým váš dárek určitě nezapadne. Slibujeme. Jen na jednu věc nezapomeňte – víno zabalené jako dárek předávejte osobně.

Když nemáte možnost osobního setkání, můžete víno zaslat přepravní společností. Více o posílání lahví poštou se dozvíte v článku o přepravě vína.

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 2215 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.