Ve státní svátek 28. října máme ZAVŘENO. Vaše objednávky budeme odesílat následující den. Děkujeme za pochopení.

Rozcestník

Basket
Prázdný košík

JAK POSLAT cenné psaní

Autorem je Gabriela dne 18. 6. 2018

Cenné psaní je služba České pošty určená pro zasílání cenností a supertajných dokumentů. Ty jsou expedovány ve speciálním obalu a za zvýšených bezpečnostních opatření (na Men in Black se ovšem netěšte). Zároveň Česká pošta ručí za obsah vašeho balíčku a to až do výše jednoho milionu korun.

Posílání peněz Českou poštou v bezpečnostní obálce

Bezpečností obálka na cenné psaní je vyrobena z kvalitní LDPE fólie se speciální přelepem, který chrání obsah proti teplu a vlhkosti. Díky skrytému textu na obálce je každý pokus o její otevření okamžitě rozpoznatelný. Vzhledem k bezpečnostním garancím České pošty je nutno použít právě tento speciální obal, který je bez čekání k dostání i v našem e-shopu. A naše cena je mnohem výhodnější než na pobočkách České pošty – u typu obálky C5 ušetříte více jak 2 Kč, u obálky C4 více jak 3 Kč/ks, při objednávce nad 1000 ks vám nabídneme individuální cenu.

Bezpečnostní uzávěr na obálce na cenné psaní

Co všechno lze prostřednictvím cenného psaní zaslat?

 • peníze a platební karty

 • šperky, drahé kovy a kameny (drahokamy raději neposílat)

 • cenné papíry a poukázky

 • a mnoho dalšího, co je pro vás důležité

Výhodou je možnost sledovat informace o dodání či stavu vaší zásilky. Zásilku můžete nejjednodušeji sledovat v on-line systému. V případě, že nemáte přístup na internet, je možné kontaktovat telefonní linku České pošty. Doporučujeme využívat pouze v případě, že máte rádi uklidňující hudební podkres, jinak pouze na vlastní nebezpečí.

Služba se pyšní řadou benefitů

 • 100% garance za obsah zásilky – od podání do dodání

 • rychlost doručení po celé ČR (obvykle následující pracovní den od podání)

 • bezpečná přeprava

 • stalkování vaší cennosti prostřednictvím webu nebo telefonu

Jak na to krok po kroku

1. Zabalení - Obalte svoji cennost tak, aby ji daleká cesta nepoškodila. Maximální hmotnost balíčku je ovšem 2kg - pozor na to! Paní na poště bude balík vážit s přesností na 1 gram, tak aby vás po tom sáhodlouhém čekání nevykázala od okýnka.

2. Adresát / odesílatel - Vypište požadované informace na obálku a pokud posíláte psaní na dobírku, řiďte se následujícím vzorem. 1. adresát (ten, který bude mít ze zásilky radost), 2. odesílatel (ten, který dělá radost = to jste přesně vy) a 3. částku, na kolik si daného obsahu ceníte. Tu napište v českých korunách (např. 1 000 Kč). Při ztrátě balíčku vám bude tato částka navrácena.

Jak vyplnit bezpečnostní obálku na cenné psaní

3. Uzavření obálky - Asi ten nejdůležitější krok ze všech - vložte cenný obsah do nadepsané bezpečností obálky a uzavřete ji. Bez tohoto úkonu by bylo celé naše snažení marné a zbytečné.

 • Vložit cennost do obálky

 • Ohnout a podepsat

Jak zalepit obálku na cenné psaní

 • Odlepit a zalepit

Jak zalepit obálku na cenné psaní

4. Podací lístek - Vypište si podací lístek, na který uvedete přesně ty samé informace, které jste zapsali už na obálku. To víte, opakování je matka moudrosti! Posíláte velké množství psaní? Pak doporučujeme využít stránky www.podacilistek.cz, které ušetří váš čas a vaši ctěnou ručku.

5. Odeslání - Obrňte se pevnými nervy a vzhůru na poštu. Cena služby závisí na hmotnosti a nacenění vašeho obsahu. Přejeme vám hodně štěstí!

Ke službě si můžete připlatit za další doplňkové vychytávky

 • Dodejka - dostanete písemné potvrzení, že si vaši zásilku adresát úspěšně vyzvedl

 • Dobírka - pošta vybere od adresáta vámi požadované peníze, které poté doputují do vašich rukou (ať už hotově, nebo na účet). Snadnou identifikaci obálky na cenné psaní totiž zajišťuje číselná řada a čárový kód, díky čemuž je k obálce možné přiložit dobírkovou poukázku.

 • Zkrácení lhůty pro vyzvednutí zásilky - když jste netrpěliví a nechcete, aby váš balíček ležel na poště standardních 15 dní

 • Prodloužení lhůty pro vyzvednutí zásilky - pokud jste naopak flegmatici a je vám jedno, jak dlouho se tam bude vaše milionová cennost válet

 • ...a další služby, které jsou určeny VIP osobám, neboli smluvním klientům České pošty

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1210 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.