Rozcestník

Prázdný košík
 

3 postřehy z Reshoperu

Autorem je Tom dne 5. 2. 2020

Obsah obrázku budovaPopis byl vytvořen automaticky

Letošní Reshoper se opravdu povedl a musíme přiznat, že takový zájem návštěvníků jsme opravdu nečekali. Dost možná se tedy na mnohé z vás ani nedostalo nebo jste si v té záplavě informací z celého veletrhu jednoduše nepoznamenali vše, co byste chtěli. Pojďme si připomenout tři nejzajímavější postřehy z našeho Top-obaly.cz stánku. 

 

Postřeh #1: Začínající e-shopaři prahnou po brandových obalech

Přitom to nemusí být vždy ta správná cesta, přestože je budování brandu dlouhodobě důležité.

Důvod je jednoduchý. Žádný začátek podnikání není med a než se váš projekt dostane do zisku, může to pár let trvat. Do té doby je důležité držet se maximální efektivity a investovat omezené prostředky jen tam, kde dosáhnete rozumné návratnosti. A až s růstem zisku začít rozumně investovat i do svojí značky.

Jak na brandové balení za nízké ceny? 

V drtivé většině případů si můžete bohatě vystačit například s poštovní krabicí v bílé nebo hnědé barvě, větším razítkem s vaším logem, fixami v barvách značky či stylovou výplní, jakou je hedvábný papír nebo dřevitá vlna.

Pak už jen stačí zapojit kreativitu. Taková bílá poštovní krabice s vaším orazítkovaným logem a srdíčkem ve firemní barvě nebo barevná samolepka s průhledným pozadím může být super začátek. 

A pro ty, kteří chtějí svoje balení posunout ještě o kousek dál, jsou tu barevné hedvábné papíry (zvláště vhodné pro e-shopy s textilem) nebo dřevitá vlna.

Tip: Při vymýšlení designového balení nezapomeňte na to, že balík se cestou k zákazníkovi jistojistě ušpiní. > Balení musíte připravit i na to. Více o tom, jak vypadá balík, když dorazí k zákazníkovi, v našem článku.

 

Postřeh #2: Papírové pásky a eko balení jsou na vzestupu

To sice ve světle nejnovějších trendů není nic překvapivého, hodí se ale vědět, jaké možnosti eko-balení máte. Stále totiž přibývají. 

Nejnovějším trendem je ekologická náhrada polystyrenových Flo-paků – tzv. Speedman boxy. Nebo chcete-li krabice se smotanou výplní z recyklovaného papíru, která vydá za tři 500 litrová balení Flo-pak výplně.

Za zmínku stojí i papírové lepicí pásky, které je možné potisknout již od 36 ks nebo pořídit nepotištěné od 44 Kč/ks bez DPH. A balicí stylovku máte na světě. >>> Potisknout již od 36 ks.

A od věci není ani nahrazování tradičních plastových obálek. Ty mají svoje eko náhražky už hodně dlouho – poštovní krabice nebo kartonové obálky s lepicím páskem. Jsou sice dražší, ale zato šetrnější k přírodě.

 

Postřeh #3: Pečlivá příprava, půl úspěchu

Ještě než se otevřely brány veletrhu, byli jsme stále na pochybách, kolik návštěvníků se u nás zastaví. A tomu jsme přizpůsobili i náš plán. Původní varianta počítala s vychystáváním vzorků do papírových tašek a přípravou občerstvení v družném hovoru s návštěvníky přímo na místě. Myšlenka byla jednoduchá – navodit příjemnou a přirozenou atmosféru.

Jenže. Nakonec byl zájem o náš stánek takový,  že jsme se s vámi v podstatě nezastavili a někteří z nás skoro nestíhali ani vlastní oběd. :)

Proto – i když máte pochyby, kolik návštěv vám na stánek přijde – doporučujeme opravdu pečlivou přípravu všeho, co jde, protože v průběhu veletrhu už vám nemusí zbýt prostor ani na ty drobné práce. Pro příští veletrhy jsme tedy poučeni. Více občerstvení předem a důkladná kontrola i zdánlivě nedůležitě vypadajících drobností.