Prázdný košík

Stěhujte se jako profíci

Autorem je Ladislav dne 26. 2. 2018

Stěhování potká každého. Někdo to má jako koníček, druhý to zase bytostně nenávidí. Rádi bychom vám ukázali možnosti toho, jak si skvěle ochránit svůj drahocenný majetek před stěhováky (nebo před sebou samotným). Víte, kolikrát jsme se stěhovali?

 

Než začnete balit

  1. zbavte se věcí, které nepotřebujete
  2. změřte si svůj nábytek a naplánujte si, kam ho v novém bydlení dáte
  3. dopředu si domluvte přátelé na výpomoc, pak je pozvěte na oběd
  4. v novém si předem zařiďte dostupnost služeb jako elektřina, voda, plyn a internet
  5. zajistit si dodávku nebo rovnou stěhováky

 

Jak ochráním nábytek a bílé elektro?

Ledničku či skříň nejlépe ochráníme tak, že se k ní budeme při přepravě chovat neuvěřitelně šetrně a přepravu si zajistíme v naší režií. Pro větší bezpečí můžeme použít bublinkovou fólii a skříň za pomoci lepící pásky pro fixaci obalíme. Pokud nechcete mít obouchané rohy, tak použijte kartonové hrany! Díky těmto opatřením skříň ochráníme před případnými nárazy a poškozením.Kartonové hrany chrání před nárazy a bublinková folie pomůže při i nepříznivém počasí

 

A co nádobí, hrnky, vázy a sklínky?

Na to se musí extrémně opatrně! Nejlevnější a nejbezpečnější varianta bude balící papír, který si jednoduše natrháte nebo nastříháte a budete vkládat mezi samotné sklenice, hrnky a jiné křehkosti. Sklenky potřebují speciální zacházení, proto balte každou zvlášť
 

Máte zabalené? Zabalené křehkosti potřebujete připravit  tak, aby byly dobře přenositelné. Nejlevnější je si sehnat krabice od banánů, nebo si můžete, právě jako profíci, pořídit stěhovací krabice. Které unesou 3x více než krabice od banánů, a díky úchytům se s nimi perfektně manipuluje. Samozřejmě, je to nějaká investice, ale použité krabice můžete bez problémů složit a uchovat si je pro budoucí použití (třeba na archivaci)

 

Jdeme na televizi!

Nejlepší je, když máte originální obal. My doporučujeme skladování původního obalu od televize. Protože obrazovka je velká, křehká plocha, která potřebuje speciální zacházení a originální obal to skvěle zajistí.Originální krabice od televize vám stěhování ulehčí
 

Každopádně víme, že krabice je velká a kolikrát jí opravdu není kam dát. Proto jsme vám sepsali malý návod k zabalení. 

Návod na zabalení TV, když nemáte originální obal
  1. odpojíte veškeré kabely
  2. vyčistěte obrazovku utěrkou z mikrovlákna
  3. odmontujte TV ze zdi, nebo ze stojánku
  4. obalte TV bublinkovou fólií a přelepte lepící páskou pro fixaci
  5. můžete také použít kartonovou proložku pro ochranu obrazovky

Bonus navíc: TV ještě můžeme obalit dekou, pro dodatečnou ochranu


I bez krabice se dá televize přestěhovat

 

Dům bez knih je jako tělo bez duše.

Pro knížky vám můžeme doporučit stěhovací krabice. TIP: můžete si pořídit i kartonovou proložku, kterou si uděláte ve stěhovací krabici druhé patro, takže knihy se vám nebudou na sebe moc tlačit a nebudou deformované. Vzácné knihy obalíme do balícího papíru, abychom je při přepravě nepoškodili.

 

A co Playstation 4?

Herní konzole je křehká věc, která potřebuje speciální zacházení. Nebojte se použít velké množství bublinkové fólie! Na kabely, nabíječky a malou elektroniku použijte malé krabičky s výplní Flo-pak, pro bezpečnější přepravu.


Bublinková fólie ochrání Playstation 4 před nárazy a páska Křehké upozorní na šetrné zacházení

 

Tak a teď si vše označíme!

Při stěhování je nejdůležitější pořádek. Takže vám doporučujeme si vše označit třeba etiketami, abyste měli přehled, kde se co nachází. Zároveň chcete rozlišit, kde se nachází velmi křehké zboží, abyste neházeli s porcelánem po babičce. V tom vám dopomůže lepící páska "KŘEHKÉ/FRAGILE".

Přejeme vám pohodlné stěhování a hodně úspěchů v novém! Kdybyste chtěli s balením poradit, napište nám a už to vymyslíme.

 

Produkty zmíněné v článku

Budeme vám posílat akční nabídky a slevové kupóny.

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 847 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz