Prázdný košík

Jsou samolepicí etikety odpovědí na všechno?

Autorem je Petr dne 26. 7. 2017

Co je v této krabici? Kam ten balík povezeme? Jak se jen odlišit od konkurence? Odpovědi mohou být různé. Dá se na ně ovšem reagovat i společným řešením. A tím jsou právě etikety.


Veškeré naše expedované zboží je polepeno etiketami.


1) Mami, koupíš mi tamto s tou hezkou panenkou prosím?

Vystavit v regálech obchodu vlastní produkt holý, bez loga nebo bez jakéhokoliv poutavého sloganu, by z jistého úhlu pohledu mohlo fungovat. Jednalo by se totiž o úplné vybočení ze standardů.


Produkty ozdobené o graficky zpracovaných etiket už si ani neumíme představit.


Trend je totiž přesně opačný. Zaujmout pomocí působivého grafického zpracování a poutavého sloganu je dnes základ. Pomocí hezky zpracované etikety na obalu vašeho zboží, můžete zákazníkům říct kdo jste a zapůsobit na ně.


Láhev bez etikety působí trochu nedůvěřivě.


2) A ty fotopapíry, ty mají jakou gramáž?

Čím více toho zákazníkovi o vašem zboží řeknete, tím spokojenější bude. Proto se etikety nevyužívají pouze k reklamě, ale i podrobnějšímu popsání vlastností a charakteru daného zboží.


Poskytněte zákazníkovi co nejvíce informací o zboží, které nabízíte.


3) Tahle zásilka je na 5 balíků a pojede do Plzně.

V top-obalech nejčastěji používáme etikety jako štítky na balíky pro naše externí přepravce. Štítek přepravní společnosti poskytne základní informace o příjemci jako komu se balík posílá, kolik balíků zásilka obsahuje, váha balíku, a jiné.


Štítky obsahují unikátní expediční kódy.4) Přijelo nám nové zboží, kam s ním?

Skladování je další oblast kde si pomocí samolepicích etiket usnadníte práci. Mít pečlivě označená skladová místa a pozice pro jednotlivé produkty ulehči práci jak při příjmu tak výdeji zboží.


Přehledně označený sklad výrazně usnadňuje a urychluje práci na skladě.


Která etiketa je ta pravá?

Etikety cenové, pololesklé, matné, malé nebo velké, bílé i zelené.

1) Etikety cenové jsou u nás na e-shopu ve dvou rozměrech. V rozměru 26x12mm jsou to křiklavě zelená a bílá a pro 25x16mm je k dispozici žlutá a oranžová varianta. Nejčastěji se využívají na ocenění zboží.


Cenové etikety ve formální bílém, tradičně oranžovém a křiklavě zeleném provedení.


2) Etikety S&K > LABEL jsou jasně bílé etikety s ostrými nezaoblenými rohy. Rozložení štítků a případný výskyt okraje, je pro všechny rozměry velmi dobře zpracován na zadní straně každého balení anebo u nás na e-shopu. Výhodou těchto etiket je praktičnost, hodí se totiž jak do laserových tak i inkoustových tiskáren.

3) Klasické etikety pololesklé a matné jsou určeny pro tisk v inkoustových tiskárnách. Oproti S&K > LABEL jsou klasické etikety spíše bílo-žluté. Materiál není tak zářivě bílý. Rohy etiket jsou ostré.


Rozměry etiket se vždy zadávají v pořadí šířka x výška.


Pokud jste již jeden štítek použili, nedoporučujeme vám dál tisknout na takto rozdělaný arch. Mohlo by dojít k odlepení štítku během tisknutí.


Takto rozlepený arch s etiketami už do tiskárny nevkládejte.

Produkty zmíněné v článku

Budeme vám posílat akční nabídky a slevové kupóny.

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 842 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz