Prázdný košík

Jak zvolit správný rozměr bublinkové obálky

Autorem je Petr dne 17. 10. 2016
Chcete poslat poštou CD anebo PC hru? Nevíte jak ideálně zabalit a odeslat katalog vašim klientům? Řešením pro tyto případy jsou bublinkové obálky. Poradíme vám, jaký typ si správně vybrat a jaké zboží je vhodné balit do bublinkových obálek.
 
produkty.jpg
Do bublinkové obálky zabalíte CD, papírové sáčky, etikety a spoustu dalších věcí.

 

Dělení bublinkových obálek

Bublinkové obálky jsou rozděleny na 11 variant podle velikosti jednotlivých obálek.
Zvolit tedy můžete od velikosti  A/11 až po K/20, včetně speciálních obálek označených jako CD. Mezi oblíbené a tedy i nejvíc používané patří typ D/14 a G/17. 

rozmery.jpg

Nejmenší obálka typ A/11 a největší K/20 s uvedenými rozměry.


 

Správný výběr bublinkové obálky

Vhodný typ obálky vyberete dle jejího vnitřního rozměru a velikosti předmětu který do ní chcete uložit. Zmíněné oblíbené obálky D/14 a G/17 získaly svou popularitu pro svůj rozměr, který vyhovuje velikosti produktu A5, potažmo A4. Obálka D/14 vyhovuje předmětům o formátu A5. G/17 je zase vhodná na produkty formátu A4.  Pokud chcete odeslat například 5 balení etiket  o rozměru A5, doporučujeme Vám zakoupit obálku větší, tedy E/15 místo navrhované D/14. Rozměrově by sice vyhovuje i D/14, ale je třeba počítat s výškou, kterou 5 balení etiket má.  

Bublinkové obálky nemají křížové dno, tudíž při vyšším počtu produktů volte vyšší typ bublinkové obálky. Dosáhnete vyšší kvality zabalení a vyvarujete se poškození, které by mohlo nastat během přepravy.

 

obalky 2 obrazek.jpg

Příklad vnitřní rozměr typu D/14 a rozměr produktu, který je vhodný pro zabalení.

 

Co do bublinkových obálek nedávat?

Bublinková obálka je používána převážně díky vlastnosti mírnit nárazy způsobené přepravou. Pokud ovšem zasíláte cenný předmět, ať už bankovky či důležité dokumenty, doporučujeme Vám, pořídit si bezpečnostní obálku tzv. SAFEBAG. Nedoporučujeme do bublinkové obálky obecně balit předměty objemné či těžké, dále nejsou vhodné předměty s ostrými hroty a taktéž skleněné předměty. Pokud by mělo být balené zboží citlivé na vlhkost, doporučujeme zvolit spíše plastové obálky, které jsou voděodolné.

produkty IIa.jpg

Zavírání u bublinkové obálky můžeme ještě přelepit lepící páskou a vyloučit tak nežádoucí otevření během přepravy.

 

Produkty zmíněné v článku

Budeme vám posílat akční nabídky a slevové kupóny.

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 847 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Copyright © 2019 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz