Prázdný košík

Jak vybrat kartonové krabice

Autorem je Dominik dne 26. 3. 2013

Kartonové krabice patří mezi vůbec nejrozšířenější obalové materiály současnosti. Neobejde se bez nich žádný obchod, při stěhování pak ani žádná domácnost. Díky své vysoké pevnosti a nízké váze jsou dobře využitelné pro širokou škálu předmětů různých tvarů a velikostí. Kartonové krabice se navíc vyznačují vysokou nosností a na rozdíl od obálek či pytlů u nich nehrozí protržení ostrými předměty. Krabice jsou levné a díky výrobě z recyklovaných materiálů i ekologické.

Při výběru kartonové krabice se musíte soustředit především na rozměry a váhu zasílaného zboží. Podle rozměrů zvolíte krabici odpovídající velikosti (v naší nabídce je velikost zpravidla odstupňována po 10 cm), na základě váhy se rozhodnete, zda vybrat tenčí třívrstvou nebo odolnější pětivrstvou lepenku. V případě, že přepravujete zboží vyrobené z křehkého materiálu, vždy je vhodné do krabic použít výplň. K tomuto účelu vám může posloužit papír a lepenka či ještě lépe speciální FLO-PAK výplň. Zboží můžete ochránit také bublinkovou fólií.

Mezi pevností krabic z třívrstvé a pětivrstvé lepenky je opravdu velký rozdíl. Není dobré se snažit za každou cenu ušetřit a vždy používat krabice z třívrstvé lepenky. Ty se hodí zejména pro lehčí objemné zboží jako je například textil. Pokud posíláte těžší a hodnotnější zboží jako je elektronika, větší množství knih či nábytek, vždy je vhodné zvážit použití krabice z pětivrstvé lepenky. Krabice zboží částečně chrání také před vlhkostí – i v tomto případě pětivrstvá vlnitá lepenka funguje lépe než třívrstvá.

Abyste si usnadnili práci s kartonovými krabicemi, můžete k nim pořídit řadu doplňků, které omezí čas potřebný k jejich zabalení na minimum. Mezi takové doplňky patří například lepicí pásky s odvíječem, transportní obálky na faktury a jiné průvodní dokumenty či boxy na více krabic zároveň. V kombinaci s vhodnými výplňovými materiály tyto doplňky z krabic dělají velmi levný, odolný a univerzální obal pro vaše zboží.

I když to na fotografiích není patrné, mezi jednotlivými druhy vlnité lepenky panují velké rozdíly v kvalitě. Zdaleka tedy neplatí, že by všechny třívrstvé kartonové krabice měly shodnou nosnost. Odolnost se odvíjí od tloušťky a kvality použitého papíru a lepidla, technologie výroby a také podmínek uskladnění. Pokud chcete mít jistotu, že zakoupené krabice budou pevné a odolné, měli byste vždy volit osvědčený obchod.

S prodejem, výrobou i potiskem kartonových krabic máme mnoho let zkušeností. Pokud chcete s výběrem poradit, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme.

„Kartonové krabice jsou vůbec nejprodávanější položkou našeho internetového obchodu. Dlouhodobě spolupracujeme s rakouskými a německými výrobci, kteří jsou schopni nám garantovat tu nejvyšší kvalitu.”
Budeme vám posílat akční nabídky a slevové kupóny.

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 925 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Copyright © 2018 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz