Dnes máme kvůli státnímu svátku ZAVŘENO. Vaše objednávky a dotazy proto vyřídíme hned zítra. Děkujeme za pochopení!

Rozcestník

Basket
Prázdný košík

Jak vybrat kartonové krabice

Autorem je Dominik Řihák dne 26. 3. 2013

Kartonové krabice patří mezi vůbec nejrozšířenější obalové materiály současnosti. Neobejde se bez nich žádný obchod, při stěhování pak ani žádná domácnost. Díky své vysoké pevnosti a nízké váze jsou dobře využitelné pro širokou škálu předmětů různých tvarů a velikostí.

Kartonové krabice se navíc vyznačují vysokou nosností a na rozdíl od obálek či pytlů u nich nehrozí protržení ostrými předměty. Krabice jsou levné a díky výrobě z recyklovaných materiálů i ekologické.

Skladník ve skladu obalových materiálů bere balení kartonových krabic

Při výběru kartonové krabice se musíte soustředit především na rozměry a váhu zasílaného zboží. Podle rozměrů zvolíte krabici odpovídající velikosti (v naší nabídce je velikost zpravidla odstupňována po 10 cm), na základě váhy se rozhodnete, zda vybrat tenčí třívrstvou lepenkovou krabici nebo odolnější pětivrstvou krabici.

V případě, že přepravujete zboží vyrobené z křehkého materiálu, vždy je vhodné do krabic použít výplňový materiál. K tomuto účelu vám může posloužit papír a lepenka či ještě lépe speciální FLO-PAK výplň. Zboží můžete ochránit také bublinkovou fólií.

Rozložené kartonové krabice a odvíječ lepicí pásky
Ke krabicím si můžete pořídit řadu doplňků, například zavírač kartonů (na fotografii)
 

Pevnost 3vrstvých a 5vrstvých krabic

Mezi pevností krabic z třívrstvé a pětivrstvé lepenky je opravdu velký rozdíl. Není dobré snažit se za každou cenu ušetřit a vždy používat krabice z třívrstvé lepenky. Ty se hodí zejména pro lehčí objemné zboží, jako je například textil. Pokud posíláte těžší a hodnotnější zboží jako je elektronika, větší množství knih či nábytek, vždy je vhodné zvážit použití krabice z pětivrstvé lepenky. Krabice zboží částečně chrání také před vlhkostí – i v tomto případě pětivrstvá vlnitá lepenka funguje lépe než třívrstvá.

Balení kartonových krabic

Abyste si usnadnili práci s kartonovými krabicemi, můžete k nim pořídit řadu doplňků, které omezí čas potřebný k jejich zabalení na minimum. Mezi takové doplňky patří například lepicí pásky s odvíječem, transportní obálky na faktury a jiné průvodní dokumenty či boxy na více krabic zároveň. V kombinaci s vhodnými výplňovými materiály tyto doplňky z krabic dělají velmi levný, odolný a univerzální obal pro vaše zboží.

I když to na fotografiích není patrné, mezi jednotlivými druhy vlnité lepenky panují velké rozdíly v kvalitě. Zdaleka tedy neplatí, že by všechny třívrstvé kartonové krabice měly shodnou nosnost. Odolnost se odvíjí od tloušťky a kvality použitého papíru a lepidla, technologie výroby a také podmínek uskladnění. Pokud chcete mít jistotu, že zakoupené krabice budou pevné a odolné, měli byste vždy volit osvědčený obchod.

S prodejem, výrobou i potiskem kartonových krabic máme mnoho let zkušeností. Pokud chcete s výběrem poradit, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme.

„Kartonové krabice jsou vůbec nejprodávanější položkou našeho internetového obchodu. Dlouhodobě spolupracujeme s rakouskými a německými výrobci, kteří jsou schopni nám garantovat tu nejvyšší kvalitu.”
Dominik Řihák

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1222 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.