Rozcestník

Basket
Prázdný košík

Jak správně zabalit elektroniku

Autorem je Dominik dne 8. 6. 2016

Elektronika patří k nejchoulostivějšímu zboží, neboť je potřeba ji ochránit před nárazem, poškrábáním i vlhkostí zárovň. Investice do kvalitního obalu představuje jen zlomek hodnoty zasílané elektroniky, ovšem pomůže vám předejít většině problémů.

Jak správně zabalit televizi

Rady, jak balit elektroniku

  • Elektrické spotřebiče se snažte zasílat v originálním balení, které můžete v závislosti na velikosti a typu přepravovaného zboží doplnit dalšími obalovými materiály.
  • Pokud spotřebiče zasíláte bez originálního balení, podívejte se do návodu, případně na stránky servisu/výrobce. Můžete tam dohledat informace o správném zabalení.
  • Při balení elektroniky využijete zejména následující materiály5vrstvé kartonové krabice, bublinkové fólie, pěnové fólie neboli miralon, FLO-PAK tělíska a kartonové hrany a lepicí pásky (pro těžké zboží je nejlepší filamentová páska).
Krabice z třívrstvé vlnité lepenky

Rady, jak balit tablety, mobilní zařízení, notebooky...

  • Zboží vložte do originálního obalu a následně do sáčku z bublinkové či pěnové fólie. Pokud nemáte originální balení k dispozici, vložte do sáčku jen zboží samotné.
  • Pro zvýšení pevnosti sáček obalte smršťovací fólií či oblepte lepicí páskou.
  • Takto připravené balení vložte do krabice odpovídající velikosti (ideálně do 5vrstvé, nikoli do méně pevné 3vrstvé).
  • Volné místo v krabici vyplňte fixačním materiálem (FLO-PAK tělísky, bublinkovou či pěnovou fólií, pěnovými profily...). Zabráníte tak pohybu zboží a ochráníte ho při nárazu.
  • Krabici uzavřete lepicí páskou. Pro informaci dopravci můžete použít lepicí pásku "pozor křehké" či přidat výstražnou etiketu.

 

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1160 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.