Prázdný košík

Jak správně zabalit elektroniku

Autorem je Dominik dne 8. 6. 2016

Elektronika patří k nejchoulostivějšímu zboží, neboť je potřeba ji ochránit před nárazem, poškrábáním i vlhkostí. Investice do kvalitního obalu představuje jen zlomek hodnoty zasílané elektroniky, ovšem pomůže vám předejít většině problémů.

Elektronika obecně

  • Elektrické spotřebiče se snažte zasílat v originálním balení, které můžete v závislosti na velikosti a typu přepravovaného zboží doplnit dalšími obalovými materiály.
  • Pokud spotřebiče zasíláte bez originálního balení, podívejte se do návodu, případně na stránky servisu/výrobce. Můžete tam dohledat informace o správném zabalení.
  • Při balení elektroniky využijete zejména následující materiály – 5vrstvé kartonové krabice, bublinkové obálky a fólie, pěnové fólie, FLO-PAK tělíska, kartonové hrany a lepicí pásky (pro těžké zboží pásky se skelným vláknem).

Tablety, mobilní zařízení, notebooky...

  • Zboží vložte do originálního obalu a následně do sáčku z bublinkové či pěnové fólie. Pokud nemáte originální balení k dispozici, vložte do sáčku jen zboží samotné.
  • Pro zvýšení pevnosti sáček obalte smršťovací fólií či oblepte lepicí páskou.
  • Takto připravené balení vložte do krabice odpovídající velikosti (ideálně 5vrstvé, nikoli méně pevné 3vrstvé).
  • Volné místo v krabici vyplňte fixačním materiálem (FLO-PAK tělísky, bublinkovou či pěnovou fólií, pěnovými profily...). Zabráníte tak pohybu zboží a ochráníte ho při nárazu.
  • Krabici uzavřete lepicí páskou. Pro informaci dopravci můžete použít pásku "pozor křehké" či přidat výstražnou etiketu.

 

Budeme vám posílat akční nabídky a slevové kupóny.

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 777 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Copyright © 2018 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz