Ve státní svátek 28. října máme ZAVŘENO. Vaše objednávky budeme odesílat následující den. Děkujeme za pochopení.

Rozcestník

Basket
Prázdný košík

Jak správně zabalit elektroniku

Autorem je Dominik dne 8. 6. 2016

Elektronika patří k nejchoulostivějšímu zboží, neboť je potřeba ji ochránit před nárazem, poškrábáním i vlhkostí zárovň. Investice do kvalitního obalu představuje jen zlomek hodnoty zasílané elektroniky, ovšem pomůže vám předejít většině problémů.

Jak správně zabalit televizi

Rady, jak balit elektroniku

  • Elektrické spotřebiče se snažte zasílat v originálním balení, které můžete v závislosti na velikosti a typu přepravovaného zboží doplnit dalšími obalovými materiály.
  • Pokud spotřebiče zasíláte bez originálního balení, podívejte se do návodu, případně na stránky servisu/výrobce. Můžete tam dohledat informace o správném zabalení.
  • Při balení elektroniky využijete zejména následující materiály5vrstvé kartonové krabice, bublinkové fólie, pěnové fólie neboli miralon, FLO-PAK tělíska a kartonové hrany a lepicí pásky (pro těžké zboží je nejlepší filamentová páska).
Krabice z třívrstvé vlnité lepenky

Rady, jak balit tablety, mobilní zařízení, notebooky...

  • Zboží vložte do originálního obalu a následně do sáčku z bublinkové či pěnové fólie. Pokud nemáte originální balení k dispozici, vložte do sáčku jen zboží samotné.
  • Pro zvýšení pevnosti sáček obalte smršťovací fólií či oblepte lepicí páskou.
  • Takto připravené balení vložte do krabice odpovídající velikosti (ideálně do 5vrstvé, nikoli do méně pevné 3vrstvé).
  • Volné místo v krabici vyplňte fixačním materiálem (FLO-PAK tělísky, bublinkovou či pěnovou fólií, pěnovými profily...). Zabráníte tak pohybu zboží a ochráníte ho při nárazu.
  • Krabici uzavřete lepicí páskou. Pro informaci dopravci můžete použít lepicí pásku "pozor křehké" či přidat výstražnou etiketu.

 

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1222 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.