Prázdný košík

Hola hola, škola volá!

Autorem je Petr dne 31. 8. 2017

S blížícím se koncem srpna, zkušenější děti neúspěšně hypnotizují kalendář. Jsou i takové, které se naopak těší. Ale co prvňáčci?  A co vy, jejich rodiče, jste připraveni? Máte pro své ratolesti potřebné školní pomůcky?


Co by žádnému prvňáčkovi v aktovce nemělo chybět.


Kromě svačinky, je to samozřejmě pouzdro, sešity, věci do tělocviku, přezuvky a podobně. Jakou výživovou hodnotu by svačinka měla mít a jaká aktovka je ta nejlepší, to bohužel netušíme. Coby prodejce kancelářských potřeb Vám, ale můžeme poradit s vybavením pouzdra, sadou výtvarných potřeb a s pořízením sešitů a jejich obaly.


Buďte na první školní den připraveni.


a A a A b B b B - psaní

Učit se psát písmenka půjde prvňáčkovi nejlépe s trojhrannou tužkou tvrdosti č.2. Tvar trojhranné tužky se dětem drží nejlépe a mohou se tak plně soustředit na pilování nových klikyháků.


Při trénování psání, dbejte na správné držení tužky.


Tvrdost tužky je určena podle obsahu grafitu anebo jílu. Tvrdší tužka má označení H a následně číslo označující hodnotu tvrdosti. Dále platí, že čím tvrdší tužka je, tím světlejší stopu zanechává.Tužka č.2 je uprostřed toho spektra a protože bývá učiteli nejčastěji doporučována, patří mezi nejprodávanější.Malování

Co se tužky týče i v tomto případě zůstaneme u tužky č.2. Až při rýsování se doporučuje tvrdost č.3.


Než se vrhnete na malování vodovkamy nebo temperkamy, vyzkoušejte pastelky, případně voskovky.


Vodové a temperové barvy jsou taktéž nedílnou součástí umělecké výbavy prvňáčka. Temperové barvy se ve škole nejčastěji používají v sadách po 10 - 12, aby děti nemuseli míchat zelenou a hnědou.


Štětec bude potřeba jak plochý tak kulatý, jak menší tak i větší. Igelitový ubrus a hadřík na utírání štětců. Dále pak plastelína, voskovky, barevné křídy. Sadu tvrdých bílých papírů a sadu měkkých barevných papírů a pochopitelně lepidlo a vytvárné nůžky.Sešity a obaly na sešity

Kolik bude žák potřebovat sešitů během školního roku? Výsledek se různí škola od školy. Někde se preferuji zpočátku tenké sešity, jinde naopak tlustší. Přesto jsou nejčastěji používané sešity na základních školách 20 - 40 listové formátu A5 se značným řádkováním.


Typ sešitu 512 patří mezi nejčastější v prvním ročníku základních škol.


Pomůcka na závěr

Většina pouzder má na rozdíl od penálů své místo na tužky, pera a pastelky. Pokud si, ale vaše dítě vybralo právě penál, lze tužky k sobě snadno spojit obyčejnou gumičkou. Stejně tak i pastelky a pera.


Totálnímu chaosu v penálu zabráníte obyčejnou gumičkou.

Produkty zmíněné v článku

Budeme vám posílat akční nabídky a slevové kupóny.

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 144 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Top-obaly.cz
Copyright © 2018 SECUPACK, s.r.o
Zákaznická linka: +420 530 504 505, info@top-obaly.cz