Rozcestník

Basket
Prázdný košík

Hola hola, škola volá!

Autorem je Petr dne 31. 8. 2017

S blížícím se koncem srpna ty zkušenější děti zcela neúspěšně hypnotizují kalendář. Ale jsou i takové, které se naopak těší, kupříkladu prvňáčci. A co vy, jejich rodiče, jste připraveni? Máte pro své ratolesti nakoupené veškeré potřebné školní pomůcky?

Co by žádnému prvňáčkovi v aktovce nemělo chybět

Kromě svačiny je to samozřejmě penál, sešity, věci do tělocviku, přezuvky a podobně. Jakou výživovou hodnotu by svačinka měla mít a jaká aktovka je ta nejlepší, to bohužel netušíme. Ale coby prodejce kancelářských potřeb vám můžeme poradit s vybavením pouzdra, se sadou výtvarných potřeb a s pořízením sešitů a jejich obalů.

Školní potřeby
Buďte na první školní den připraveni.

a A a A b B b B – psaní

Učit se psát písmenka půjde prvňáčkovi nejlépe s trojhrannou tužkou tvrdosti č. 2. Tvar trojhranné tužky se dětem drží nejlépe a mohou se tak plně soustředit na pilování nových klikyháků.

Slabikář detail
Při trénování psání, dbejte na správné držení tužky.

Tvrdost tužky je určena podle obsahu grafitu anebo jílu. Tvrdší tužka má označení H a následně číslo označující hodnotu tvrdosti. Dále platí, že čím tvrdší tužka je, tím světlejší stopu za sebou zanechává.
Označení tvrdosti tužek

Tužka č.2 je uprostřed toho spektra a protože bývá učiteli nejčastěji doporučována, patří mezi nejprodávanější.

Malování

I v tomto případě doporučujeme zůstat u tužky č. 2, až při rýsování přejděte na tvrdost č. 3.

Barevné pastelky
Než se vrhnete na malování vodovými nebo temperovými barvami, vyzkoušejte jednodušší pastelky nebo voskovky.

Vodové barvy a temperové barvy jsou taktéž nedílnou součástí umělecké výbavy prvňáčka. Temperové barvy se ve škole nejčastěji používají v sadách po 10-12 kusech, aby si děti nemusely míchat vlastní zelenou a hnědou.

Štětec bude potřeba plochý i kulatý, jak menší, tak i větší. K tomu přibalte i igelitový ubrus a hadřík na utírání štětců. Dále pak poslouží plastelína, voskovky či křídy. Nezapomeňte na sadu bílých papírůbarevné papíry a lepidlo.

Sešity a obaly na sešity

Kolik bude žák potřebovat sešitů během školního roku? Výsledek se různí škola od školy. Někde se preferují zpočátku tenké sešity, jinde naopak ty tlustší. Přesto jsou nejčastěji používané sešity na základních školách listové formátu A5 se značným řádkováním.

Obaly na sešity
Typ sešitu 512 patří mezi nejčastější v prvním ročníku základních škol.

Pomůcka na závěr

Většina pouzder má na rozdíl od penálů své místo na tužky, pera a pastelky. Pokud si ale vaše dítě vybralo právě penál, lze tužky k sobě snadno spojit obyčejnou gumičkou. Stejně tak pastelky a pera.

Pastelky spojené gumičkou
Totálnímu chaosu v penálu zabráníte obyčejnou gumičkou.

Produkty zmíněné v článku

Ušetříte za poštovné

Zboží si můžete osobně vyzvednout na 1318 místech po celé republice. Při objednávce do 12:00 ho k vám dopravíme hned následující den.
Celé dodací podmínky

Poradíme vám

Na vaše dotazy v pracovní době odpovíme do 2 hodin. S obaly pracujeme 10 let a o zkušenosti se s vámi dělíme na blogu.
Přečtěte si naše rady

Garance spokojenosti

Pokud nebudete se zbožím spokojeni, sami si ho vyzvedneme a vrátíme vám plnou cenu.